Noclegi w Chorwacji – poradnik

 

 

Zanim przejdziesz do poradnika, sprawdź:

  • polecane noclegi u Polaków
  • ofertę Adriatic.hr z naszym kodem zniżkowym 5% (wpisz LATONA5) na wszystkie apartamenty w ofercie adriatic:

https://wakacyjnepomysly.pl/noclegi/

 

ODWIEDŹ TAKŻE:

 

 

Noclegi w Chorwacji: camping, apartamenty, kwatery czy hotel?

 

Baza noclegowa w Chorwacji jest doskonale rozwinięta. Znajdziemy tu liczne apartamenty, kwatery prywatne, campingi i pola namiotowe. Wybór zależy tylko od nas i naszych funduszy oczywiście.

 

CAMPINGI W CHORWACJI

 

Najtańszą opcją są campingi i pola namiotowe. Przykładowo za parcelę dla dwóch osób (z namiotem, samochodem i prądem) zapłacimy od ok. 120 zł/dobę w regionie Istrii oraz Dalmacji. Najdrożej jest na chorwackich wyspach — np. na wyspie KRK musimy liczyć się z kosztem od 150 do 190 złotych. Turyści chętnie wybierają też domki na campingach, gdzie za 2-3 pokoje z kuchnią i łazienką (np. dla 6 osób) zapłacimy od 100 do 720 zł za noc (cena zależy od sezonu i standardu).

 

Campingi łatwo znaleźć w mapach google, gdy w danym zaznaczonym regionie wpiszemy „camping”, a potem „szukaj na wybranym obszarze”. Pomocna jest także aplikacja park4night.

 

Najchętniej polecane campingi:

 

 

KWATERY I HOTELE W CHORWACJI

 

Najpopularniejszym rodzajem noclegu w Chorwacji są kwatery prywatne (wybiera je 70 proc. polskich turystów). Kwatery składają się zwykle z kilku pokojów z kuchnią lub aneksem kuchennym oraz z łazienką. To doskonały wybór szczególnie dla rodzin oraz grup znajomych, którzy cenią sobie prywatność i wakacyjną niezależność. Zwykle prywatne apartamenty mają klimatyzację, internet oraz urządzenia elektryczne, jak np. pralka, czajnik czy mikrofalówka. Przed wyborem konkretnej kwatery prywatnej w Chorwacji, warto sprawdzić ich dokładne wyposażenie.

W Chorwacji nie brakuje też rozległych kompleksów hotelowych dla bardziej wymagających turystów — z własnymi basenami, barami, restauracjami i boiskami. Ceny są jednak zdecydowanie wyższe niż w przypadku campingu czy domków prywatnych — wszystko zależy więc od naszych preferencji.

 

Gdzie i jak szukać noclegów w Chorwacji?

 

Zacznijmy od pierwszej opcji. Mamy tutaj do wyboru najbardziej znane portale:

 

Jeśli mamy do czynienia ze znanym hotelem, do którego mamy zaufanie, możemy zadzwonić do niego, podać cenę z bookingu i spróbować wynegocjować lepszą cenę przy bezpośredniej płatności. Dla właściciela obiektu to dobra alternatywa, gdyż nie musi płacić do booking prowizji.

My zazwyczaj rezerwowaliśmy przez airbnb, choć opłata, którą pobierają jest spora, to cenowo wychodziło zwykle lepiej, niż w innych opcjach. Ta metoda to bezpieczeństwo podczas rezerwacji. Gdy okaże się, iż mamy problem z właścicielem apartamentu lub hotelem, zespół doradców pomaga rozwiązać sytuację oraz dba o płatności.

 

 

Kolejna opcja, to pośrednicy stricte skupione na rynku chorwackim:

 

 

Ostatnią metodą jest wybór bezpośrednio od gospodarzy, a mnóstwo ich ofert znajdziecie na wielu grupach, np.

 

 

Niestety, tutaj sami ponosimy ryzyko transakcji i od nas zależy czy chcemy zgodzić się na warunki przedstawione przez właściciela obiektu.

 

Poradnik: Jak bezpiecznie szukać noclegów w Chorwacji

 

Co polecamy, to także sprawdzenie za każdym razem opinii. Służą do tego opinie zarówno na dużych portalach rezerwacyjnych, jak i tripadvisor, gdzie spotkamy zdjęcia i opisy poprzednich gości. To bardzo istotne, gdyż często właściciele upiększają zdjęcia i opisy.
Dodatkowo warto sprawdzić na google maps czy jest dany budynek, czy na google są opinie, czy właściciel zgłosił kwaterę do systemu oraz czy jego profil na np. facebooku nie jest próbą oszustwa.

 

 

Powstała również grupa, która dodaje niepolecane przez turystów noclegi. Trafiają tam próby wyłudzenia zaliczek lub problematyczni właściciele, którzy spowodowali, że wakacje zamieniły się w masę problemów.

 

Link do grupy:

 

 

Warto także sprawdzić propozycje naszych obserwatorów i uczestników naszej grupy, gdyż zwykle to są bardzo dobre, sprawdzone rekomendacje.

 

Polecane, sprawdzone przez grupowiczów opcje:

 

 

SPRAWDŹ TAKŻE:

ATRAKCJE W CHORWACJI:

https://wakacyjnepomysly.pl/chorwacja-atrakcje/

NOCLEGI W CHORWACJI:

https://wakacyjnepomysly.pl/noclegi/

INNE PORADNIKI:

https://wakacyjnepomysly.pl/poradniki/

NASZ INSTAGRAM:

https://www.instagram.com/wakacyjnepomysly.pl

GRUPA Z PORADNIKAMI:

http://www.facebook.com/groups/chorwacjaforum